9 października (w czwartek) zawitali w naszym przedszkolu aktorzy z Teatru La Fayette.

Dzieci z całego przedszkola  obejrzały  Przedstawienie  pt., "Jaś i Małgosia".

Historia każdemu znana, lecz zakonczenie nieco się różniło. Jaś z Małgosią podbili serca dzieci wspaniałą grą aktorską, radosnym śpiewem i odwagą, jaką się wykazali podczas spotkania z okrutną czarownicą. Morał po ich przygodzie zapadnie dzieciom na długo w pamięć - należy słuchać mamy, nie być łasym na słodkości, szczególnie z niewiadomego źródła i kroczyć ścieżką wskazaną przez najbliższych, czyli mamę i tatę. Pewnie jesteście ciekawi jak zakończyła się historia - otóż Baba Jaga okazała się magazynierką pobliskiej fabryki cukierków, a one same znalazły się w lesie, bo po prostu wypadły z transportu. Nie było więc strat w ludziach. I jak to w bajkach bywa wszystko dobrze się skończyło. 

Dzieci z radością i ciekawością oglądały całe przedstawienie. Aż miło popatrzeć. 

 

 

W środę 22 października zawitali do naszego przedszkola aktorzy z Teatru Polskiego.  Właściwie były to trzy zielone ludki - "ekoludki". Wprowadzili dzieci w świat ekologii. Wilk, wiewiórka, niedźwiedź, pilnowali, aby nikt nie powołany nie wszedł do lasu, o który bardzo, bardzo dbali. Niestety król wysypiska i jego podany wkradli się i tam, aby zanieczyszczać ostatni nieskażony teren. Jego mieszkancy w porę złapali nicponia i jak to w bajce bywa wszystko skończyło się dobrze. A przedszkolaki morał miały z bajki taki:  trzeba szanować las i jego mieszkańców, sprzatać odpadki, aby nasza planeta Ziemia była  zdrowa i piękna. Podczas przedstawienia dzieci zaproszono do wspólnego tańca, Jeżyki zaprezentowały wiersz pt., "Drzewo", oraz piosenkę. tak się wszystkim podobało, że p. Ula zaprosiła aktorów do włączenia się w naszym przedszkolu w akcję "Cała Polska czyta dzieciom". Mamy nadzieję, że nas odwiedzą i poczytają w cudowny sposób bajki. 

  

W środę 5 listopada 2014 gościliśmy aktora z Teatru "Włóczykij". Dzieci ogladały w jego wykonaniu przedstawienie pt., "Jak zostać królem łgarzy". Przedszkolaki poznały historię nicponia i obłudnika, szczycącego się okłamywaniem każdego dla osiągniecia swojego celu. Na szczęście dzieci pomogły mu odnależć właściwą drogę i został odmieniony. Po przedstawieniu "Skrzaty" uczestniczyły w warsztatach aktorskich, zaglądały na zaplecze, odgrywały role, bawiły się pacynkami. To było bardzo ciekawe doświadczenie.

 

W czwartek  6 listopada nasze przedszkole odwiedzili weseli panowie z agencji artystycznej "WILK - ART"
z przedstawieniem muzycznym "Elektrołap"
 
 
Wykorzystując niezwykłe umiejętności gry na gitarze elektrycznej, basowej i zestawie perkusyjnym w szalony sposób artyści wprowadzili nasze przedszkolaki w świat elektryki.Niewątpliwą atrakcją przedstawienia było angażowanie dzieci ze wszystkich grup do pomocy w rozwiązywaniu różnych zagadek,a hitem tych występów stała się "sztuczka" z prądem płynącym z ziemniaka. Zarówno dzieci jak i panie nauczycielki były zachwycone tymi występami.Szczególnie zwrócili oni naszą uwagę na mądre wykorzystywanie prądu, czy też wody w życiu codziennym.