12 maja gościliśmy w naszym przedszkolu ratowników WOPR-u, którzy przkazali nam wiedzę na tema zasad bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą. Panowie w zabawny sposób dotarli do naszych dzieci, dzięki czemu wiemy, że na plażę musimy zabrać: krem z filtrem ochronnym, nakrycie głowy, strój kąpielowy, wodę do picia, parasol lub namiot, pod którym możemy się schronić, zabawki dmuchane utrzymujące nas na wodzie, ale przedewszystkim nie wolno nam sie oddalać od rodziców POD ŻADNYM POZOREM. 

11 maja 2016 roku odbył się w naszym przedszkolu XII Międzyprzedszkolny Konkurs, tym razem pod hasłem "Dbaj o kulturę osobistą z Krasnalem Hałabałą". Gościliśmy dzieci  z Przedszkola Publicznego Nr 54, 49, 79, 61, oraz SP Nr 65, wraz z ich Paniami i Dyrektorami. Krasnal Hałabała witał wszystkich obecnych, zgodnie z przyjętymi zasadami savoir - vivre, i nagle w drzwiach ukazała się ONA, - Krystyna, czerwona, średnio gustownie ubrana, rozmawiająca przez telefon. Dobrze trafiła, bo w tym miejscu miała jedyną niepowtarzalną okazję nauczyć się od dzieci, jak należy się kulturalnie zachowywać. Począwszy od stosowania zwrotów grzecznościowych, nakrywania do stołu, zachowania podczas posiłku,  po zachowania wobec osób starszych, w komunikacji miejskiej, na ulicy, i w innych miejscach użyteczności publicznej. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością i gustem zarazem w zakresie doboru stroju adekwtnie do miejsca pobytu, np. teatru, spaceru nad morze, wyjazdu na grzyby, przejażdzki rowerowej, balu, czy też eleganckiego przyjęcia. Poza tym każda grupa przepięknie zaprezentowała swoją placówkę w wierszu lub piosence, nawiązującej oczywiście do zasad kulturalnego zachowania. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i do zobaczenia za rok. 

Temat przedstawienia niemalże wakacyjny, ale nie do końca tylko o tym była mowa. Dzieci  na własne oczy  przekonały się,  jak nie należy się zachowywać wobec osób starszych. Potem  poznały kilka pojęć żeglarskich. Mogły wkroczyć w świat przygód, i przeżywać je na swój własny sposób. 

,,Łapy, łapy cztery łapy, a na łapach pies kudłaty kto dogoni psa…. może ty, a może właśnie ja..”.

Prawie każdy z nas lubi psy, bo przecież pies to najlepszy przyjaciel człowieka, dlatego 9 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,, Światowy Dzień Psa”. Dzień wcześniej nasza Pani Agnieszka przyprowadziła do naszego przedszkola swoją ukochaną ,,Zosie” suczkę boksera. Dużo opowiedziała nam o Zosi – co lubi jeść, czym lubi się bawić, jak spać oraz jak należy o nią dbać i pielęgnować. Zosia była w centrum uwagi, każdy chciał ja pogłaskać i dotknąć, a ona pięknie się prezentowała. Następnie dzieci uczestniczyły w psich zabawach, podczas, których rozbrzmiewały piosenki o psach. Później w ogrodzie przedszkolnym z kartonowych pudełek zbudowaliśmy psią postać.

Właśnie tak dzieci z naszego przedszkola zapoznały się z budową i zwyczajami psich przyjaciół oraz dowiedziały się jak należy o nich dbać i troszczyć się.

W związku z obchodami dnia stomatologa dzieci z grupy II "Jeżyki"  i III "Skrzaty" wybrały się pod okiem pani Irenki z wizytą do gabinetu stomatologicznego Apolonia. Mieliśmy okazję obejrzeć jak od kuchni wyglądają gabinety i jaki sprzęt jest potrzebny do leczenia zębów. Dowiedzieliśmy się także  jak właściwie należy szczotkować zęby. I w końcu, po pouczającej wizycie uważamy, że ... nie taki diabeł straszny, jak go malują. Wiemy na pewno, że będziemy dbać o zęby.