23 czerwca 2017 roku odbył się drugi konkurs recytatorski pod hasłem "Ogród talentów - wiersze o Szczecinie". Tym razem rodzice mogli wybrać wiersz o Szczecinie z internetu lub napisać go samodzielnie. Wśród najodważniejszych znalazła  się Lena z grupy II, Ania z grupy II, Marcelinka z gr III, Janek z gr III i Szymek z gr III. Jury oceniało uczestników, biorąc pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, zachowanie na scenie, ale przede wszystkim recytację wiersza, jego ilustrację i iinterpretację. Wszyscy uczestnicy wykazali się profesjonalizmem. Po długich i niełatwych naradach jury przyznało nagrody:

I miejsce - Marcelinka Dzierżanowska

II miejsce - Lena Tarczykowska

III miejsce - Ania Niekurzak

Uczestnikom gratulujemy, a rodziców podziwiamy za tak piękne przygotowanie dzieci.

 

13 czerwca 2017 roku odbył się w naszy przedszkolu festyn rodzinny pod hasłem "W Przystani Hałabały, jak być mądrym uczy się każdy marynarz mały". Kapitan naszego statku zaprosił wszystkich zebranych, tych małych i tych większych do wspólnej zabawy. Bawiliśmy się w rytm szant i muzyki źeglarskiej, zamieniając się w morskie zwierzęta, czy też marynarzy, żeglarzy. Zadaniem dzieci było zdobycie legitymacji kapitańskiej. Było to możliwe po wykonaniu zadań, takich jak: wyciąganie skarbu z dna morza, odgadywanie z obrazków zwierząt morskich, przemieszczanie się na łódce, naciąganie chorągwi, przeprawa składanych statków.... Za zdobycie wszystkich punktów każdy mały marynarz otrzymał nagrodę. Podsumowaliśmy także zbiórkę makulatury. Przyznaliśmy nagrody w konkursie na najpyszniejsze ciasto. A także dyplomy i nagrody za rodzinne  marynarskie przebranie.

2 czerwca 2017 roku, na zakończenie całorocznej działalności Przedszkolnego Koła Morskiego "Przystań Hałabały" dzieci z naszego przedszkola odbyły rejs statkiem "Dziewanna". W tym samym czasie wpłynęły do Szczecina okręty wojenne, które dzieci mogły podziwiać w pełnej krasie z wody. Na zakończenie otrzymaliśmy od organizatorów  morskie kolorowanki. Pogoda dopisała, humory również.

 

 

 

Kolejna podróż naszych przedszkolaków po Polsce to region Warmii i Mazur.  Na wstępie utrwaliliśmy zdobyte dotąd wiadomości nt. symboli narodowych, stolicy Polski, położenia naszego kraju, a następnie utrwaliliśmy wiadomości nt. Szczecina. Prezentacja multimedialna przedstawiona przez p. Ulę pozwoliła na poznanie ciekawostek regionu zwanego "Krainą 1000 jezior".  W tym czasie gościliśmy w naszym przedszkolu studenta z Indii, który z zaciekawieniem słuchał, jak piękny jest nasz kraj.  Nasz gość zatańczył z nami nawet "Szota" - taniec regionalny Warmii i Mazur. 

W kwietniu w naszym mieście hucznie świętowano Dni Skandynawskie. W naszym przedszkolu rozmawialiśmy o Norwegii, Finlandii, Szwecji i Danii.  Oglądaliśmy mapy i globusy, aby przybliżyć dzieciom położenie tych krajów. Omawialiśmy wygląd flag, zwyczaje mieszkańców, ich ulubione potrawy, ciekawe pozycje książkowe dla dzieci oraz ciekawostki.