Skrzaty dobrze wiedzą, że  chociaż nie ma ciężkiej zimy należy dbać o ,,skrzydlatych przyjaciół”. Dlatego pełno smakołyków  ptakom przygotowały. Wszystkie smakołyki w ogrodzie przedszkolnym wywiesiły i ptasią stołówkę otworzyły, a teraz cieszą się jak ptaki do nas przylatują i bacznie je obserwują. Nawet karmnik przy oknie w naszej sali  pilnują by ziarenek ptakom nie zabrakło, a smakołyków ze smalcem jeszcze dorobimy, gdy wszystko już zniknie z naszej przedszkolnej ptasiej stołówki.

 

Pod czujnym okiem pani Ewy

 

 

 

16 stycznia byliśmy z wizytą na Komendzie Policji w Dąbiu. Mieliśmy okazję poznać wyposażenie pomieszczeń na Komendzie. W jednym z nich obejrzeliśmy film z serii "Alfred radzi - czy wolno kraść". Potem pani policjantka wypożyczyła dla nas kamizelki, kaski i pałki. Co prawda to nie był nasz rozmiar, ale warto było przymierzyć. Mogliśmy również posiedzieć sobie w dużym samochodzie policyjnym. Pełni wrażeń, ze słodkimi lizakami, wróciliśmy do przedszkola.

 

 

 

W grudniu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia,

"Skrzaty" wraz z rodzicami miło spędziły czas. Niespodzianką dla rodziców

były występy dzieci, które zaprezentowały się w "Jasełkach".

Pani Ewa włożyła dużo serca do przygotowań, co widać było i słychać . "Jasełka" była

wstępem do

PODWIECZORKU Z BAJKĄ

Jest to taki zwyczaj w naszym przedszkolu, że chętni rodzice czytają bajeczki dzieciom.

Wszyscy z zainteresowaniem słuchają i być może, choć na chwilkę, 

przenoszą się do krainy bajek.

 

 

Jak co roku, 25 listopada, obchodziliśmy ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA. Wszystkie "Skrzaty" przyniosły z domu swojego kochanego pluszaka. Wiadomo nie od dziś, że pluszowy miś jest nieodłączną zabawką dla każdego dziecka. W tym dniu szczególnie uczciliśmy to święto. Były tańce z misiami, szukaliśmy swojego misia pod kolorową chustą, opowiadaliśmy o swoim misiu...

 

 

 

 

Przed Świętem Zmarłych 31.10.14r.  ,,Skrzaty” odwiedziły Cmentarz w Zdrojach.

Był to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas,

czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych

i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz.

Dzieci tego dnia zapaliły znicze na zapomnianych grobach

oraz w miejscu dawnej kaplicy, pomodliły się za zmarłych,

wspominając przy tym swoich bliskich.