2 czerwca to dzień sportowy. Zostaliśmy zaproszeni do sąsiedniego przedszkola na zawodową spartakiadę sportową. Zanim jednak staneliśmy w szranki z drużyną przeciwną porządnie się rozgrzaliśmy (na naszym terenie). Hasło przewodnie: 

"My Jeżyki się nie damy, konkurencje połykamy.

Już zawody zaczynamy, a na twarzy uśmiech mamy".

Na początku rozgrywek zaprezentowaliśmy naszą piosenkę.

„Hej człowieku” 

1.     Jabłko, gruszka, oraz śliwka to dla człeka jest odżywka,

są w owocach witaminy dla chłopczyka i dziewczyny.

Ref.: Hej, hej, hej człowieku

lepiej dbaj o zdrowie w młodym wieku,

no bo później już się nie da,

mieć sylwetkę jak atleta.

2.     Warzyw zjadaj ile wlezie, chleb z ziarnami miej na względzie.

Serów, mleka nie pożałuj, ryby w diecie stosuj stale.

Ref.: Hej, hej, hej człowieku

lepiej dbaj o zdrowie w młodym wieku,

no bo później już się nie da,

mieć sylwetkę jak atleta.

3.     Gimnastykuj się codziennie, chodź na spacer i ćwicz dzielnie.

Sport uprawiać zawsze trzeba, to warunek  zdrowia i potrzeba.

 Ref.: Hej, hej, hej  człowieku

lepiej dbaj o zdrowie w młodym wieku,

no bo później już się nie da,

mieć sylwetkę jak atleta.

...a potem konkurencje, zabawy,  liczenie punktów, gratulacje, dyplom i puchar za zajęcie zaszczytnego II miejsca.

 

24 maja 2016 roku obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Mamy i Taty. Dzieci wyraziły swoją miłość recytując wiersze, o tym jak cudowni są rodzice, śpiewając piosenki o ich cierpliwości i nieskończonej  bezwarunkowej miłości. Zatańczyły także taniec indyjski, hiszpański i tango. Na zakończenie programu artystycznego dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty. Potem mogliśmy świętować przy pysznych ciastach i ciasteczkach (taka mała dyspensa na kilka chwil), za co serdecznie dziękujemy rodzicom.

Pod koniec kwietnia odbyły się naszej grupie zajęcia otwarte. Jeżyki przywitały wszystkich obecnych wierszem. Pani Ewelinka zaprosiła dzieci do zabawy kształtującej orientację w schemacie własnego ciała i przestrzeni. Określały strony ciała podczas zabaw muzyczno - ruchowych, a następnie układały pod dyktando obrazek, stosując pojęcia typu: z prawej strony, z lewej.... Po pierwszej cześci dzieci zaśpiewały piosenkę o pracowitej wiośnie. W drugiej części zajęć p. Kasia zaprosiła dzieci do zabawy klockami, do czego miały posłużyć? Do przeliczania, oraz  analizowania  i ilustrowania ilości słów w zdaniu. Dzieci poradziły sobie znakomicie. Po wytężonej pracy nadszedł czas na zabawę z rodzicami. Zabawę i naukę, ćwiczącą koncentrację, refleks i sprawność. Zabawa w "Sprzęty AGD" bardzo przypadła do gustu zebranym, podobnie było z "ZOO", "Archeologiem" i "Pogonią za robakiem".  Trzeba powiedzieć,że co niektórzy mieli kondyszon słabowaty, ale chyba warto było dla dużej ilości śmiechu. A na zakończenie wręczono dyplomy rodzinom, które wzięły udział w konkursie "Mamo, Tato, pobaw się ze mną" pod hasłem "Ekologiczne kwiaty". 

W kwietniu dzieci z naszej grupy brały udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim "Leci jabłko w chmury". Zaprezentowaliśmy wiersz Barbary Lewandowskiej "Dziecko gada z całym światem". Stworzyliśmy wspólnymi siłami poszczególne elementy do  plakatu  ilustrującego treść wiersza, co stanowiło dla niektórych  zagadkę.   I tak na przykład przychodzi Marcel do przedszkola i patrzy na gotowe dzieło, myśli głośno "Co to jest"?. Ogląda, ogląda, nazywa obrazki i w końcu tadaaam, "przecież to jest nasz wiersz". Chwilę po tym wchodzi Ada, zerka i mówi - "Ooo! Nasz wiersz!". Tylko dzieci tak wspaniale potrafią kojarzyć. Miło popatrzeć na ich lotność. W dzień konkursu emocje dawały o sobie znać. Ciągłe pytania "Proszę pani, kiedy w końcu wystąpimy?".  Było to dla nas wszystkich miłe doświadczenie. 

Nazajutrz po wizycie Misiów w Bibliotece , postanwiliśmy, że i my odwiedzimy to bajeczne miejsce. Stosy książek zaskoczyły nas, a w dodatku  wszystkie były do naszej dyspozycji. Nie mogliśmy w to uwierzyć. Pani Asia pokazała nam jak wyglądają różne książki, jak są zbudowane, jak różne ilustracje są zamieszczone w książkach i ile przygód możemy przeżyć za każdym razem, gdy sięgniemy po jedną z nich.