Współczesne dzieci atakowane są wielką ilością bodźców: gry, smartfony, tablety i inne rozpraszacze wpływają znacząco na ich umiejętność koncentrowania się.

Są równie zestresowane, co dorośli. Niektóre miewają, z powodu stresu, kłopoty z zaśnięciem. Inne odczuwają ciągły niepokój.

Wprowadzona przez nas metoda wyciszenia opiera się na ćwiczeniach oddechowych,

które pomagają się stopniowo skupić na tu i teraz i nabrać dystansu w stosunku do odczuwanego niepokoju i krążących w głowie zmartwień.

Dzieki  zabawom z wykorzystaniem prostych wyciszanek dzieci zrozumiały jak ważny jest odpoczynek w ciszy.

Warto spróbować yes

Świadomość fonologiczna. Wyliczanki i rymowanki – to pomoc w nauce czytania i pisania.

Dlatego też "jeżyki" często uczestniczą w różnorodych zabawach rozwijajacych te umiejetności.

Spośród wielu obrazków dzieci wybierały te, które się ze sobą rymują.

Choć to nie jest łatwa umiejętność to doskonale sobie z zadaniem poradziliśmy.

Przed nami nastepne próby.

Ale damy radę!

Skąd się biorą roślinki?

My wiemy - z nasion.

Nasze jeżyki wzięły sie dziarsko do pracy i zasadziły sporą ilość roślinek: kwiatki, pomidory, paprykę i dynię.

Najbardziej jednak spodobał nam sie nasz własny sposób na wyhodowanie zdrowych kiełków.

Wystarczył słoik i nasionka.

Każdego dnia obserwowaliśmy jak roslinek w słoiku przybywa.

Już po 5 dniach mogliśmy zajadać witaminki własnej produkcjiwink

Co można zrobić z kolorowych patyczków?

Baaardzo wiele.

Dziś dzieci z naszej grupy ułożyły miasto - labirynt.

A jak to sie zaczęło?

Ktoś ułożył kilka patyczków, ktoś dołożył następne i już po chwili wszystkie "jeżyki" razem współpracując ułożyły miasto-labirynt na całym dywanie.

Zabawa pokazała pomysłowość i wyobraźnię dzieci a co najwazniejsze wzajemny szacunek do pracy innych.

Brawo jeżyki!

!!

Cała Polska Czyta Dzieciom -  to wspaniała akcja propagująca czytelnictwo od lat  realizowana jest w naszym przedszkolu.

Tym razem dzieciom bajki  zechciały poczytać  mamy z grupy II - pani Ola (mama Leny) , Pani Ela (mama Ziemowita) i Pani Marta (mama Mikołaja).

Są to niezwykle przyjemne chwile dla dzieci, które wzmacniaja więzi rodzinne i pokazują ciekawy sposób wspólnego spędzania wolnego czasu.